למה ללמוד בפקולטה למתמטיקה בטכניון?

למה ללמוד בפקולטה למתמטיקה בטכניון?

המתמטיקה מהווה יסוד לוגי לרוב הדיסציפלינות המדעיות וההנדסיות. לימודי תואר ראשון במתמטיקה מאפשרים לבוגר להשתלב בחברות הזנק, בתעשייה או להמשיך ללימודים לתארים גבוהים במתמטיקה או במקצועות משיקים.

בפקולטה למתמטיקה קיימים חמישה מסלולי רישום נפרדים. שלושה מסלולים באחריות בלעדית של הפקולטה למתמטיקה: מתמטיקה, מתמטיקה יישומית, מתמטיקה עם מדעי המחשב. קיים גם מסלול רישום משותף לפקולטה למתמטיקה ולפקולטה למדעי המחשב (המסלול מדעי המחשב ומתמטיקה), ומסלול נוסף המשותף לפקולטה למתמטיקה והפקולטה לפיזיקה (המסלול מתמטיקה-פיזיקה).

מסלולי הלימוד בפקולטה למתמטיקה  מכשירים מתמטיקאים אשר יוכלו להשתלב במחקר, בתעשייה ובהוראה. השוק הפרטי מחזר אחר בוגרי מתמטיקה,  ומציע להם משרות נחשקות במגוון תחומים כגון: מולטימדיה, אלגוריתמיקה, עיבוד אותות, חקר ביצועים, DATA SCIENCE, פיננסים, אבטחת סייבר, מכשור רפואי, פארמה ועוד. בזכות ההתפתחות הטכנולוגית המואצת, הביקוש למתמטיקאים רק הולך ועולה. תוכניות הלימודים בפקולטה למתמטיקה, בכל המסלולים, מכוונות להקניית הכשרה בסיסית הנותנת מענה לביקוש זה.

בוגרי הפקולטה משתלבים במגוון חברות גלובליות מובילות כמו גם בתפקידי מחקר והוראה באוניברסיטאות ובמכללות בארץ ובעולם. היתרון המשמעותי של בוגרי מתמטיקה על פני בוגרי תחומי ההנדסה והמדעים האחרים הוא הבנת עקרונות היסוד המהווים את הבסיס לכל תחומי המדע והטכנולוגיה.

הפקולטה למתמטיקה, אשר נוסדה ב-1950, מחויבת  למצוינות במחקר ובהוראה: חברי סגל רבים בפקולטה זכו בפרס ינאי, פרס הטכניון למרצים מצטיינים. למעשה, הפקולטה למתמטיקה כולה הייתה הפקולטה הראשונה שזכתה בפרס זה ב-2013.  אנו מעודדים את הסטודנטים שלנו לחשיבה עצמאית וחדשנית וכך מכינים אותם לאתגרים של המאה ה-21 באקדמיה ובתעשיית ההיי טק.

הלימודים בפקולטה מבוססים על הבנה מעמיקה, מציגים את היופי בעולם המתמטיקה ומפתחים את יכולת החשיבה האנליטית. מעבר ליתרונות האקדמיים, הפקולטה למתמטיקה ידועה באווירה החמה, האינטימית והתומכת שלה.

הטכניון – המכון הטכנולוגי לישראל, שנוסד ב – 1912 הינו מוסד מוביל ברמה עולמית בתחומי המדעים, הרפואה וההנדסה. בטכניון 19 יחידות אקדמיות, 60 מכוני מחקר ושלושה חברי סגל זוכי פרס נובל. הקמפוס המרכזי, קריית הטכניון, הינו מרכז משגשג  למחקר והוראה עבור למעלה מ-12,850 סטודנטים הלומדים וחיים בטכניון ובסביבותיו.

בקריית הטכניון מעל 3,850 אפשרויות דיור לסטודנטים לתואר ראשון, תארים מתקדמים ולסטודנטים במכינה. הקמפוס קטן דיו כדי להרגיש חם וידידותי אך בו בזמן מצליח לתמוך בשירותי בריאות ורווחה כמו גם לספק מגוון פעילויות מחוץ לשעות הלימודים. מעונות סטודנטים חדשים ומודרניים המשולבים באזורים ירוקים רבים, מרכז ספורט גדול ומודרני, כמו גם קומפלקס מצוין של בריכות, טניס ומגרשי קטרגל. מחוץ לקמפוס, מתקיימות פעילויות תרבותיות רבות וחיי קהילה עשירים, חופי ים, מסלולי הליכה ורכיבה על אופניים בכרמל, כולם בתוך סביבת  העיר התוססת, היפה והדינמית של חיפה.

מה אפשר לעשות עם תואר במתמטיקה?
מה אפשר לעשות עם תואר במתמטיקה?
מה אפשר לעשות עם תואר במתמטיקה?
למה ללמוד מתמטיקה?
למה ללמוד בפקולטה למתמטיקה בטכניון?
quote mark

“חלק משמעותי של המתמטיקה המודרנית מושתת על אמונה מדהימה של הקהילה המתמטית כי תיאוריה מתמטית עמוקה ויפה באמת, גם אם בתחילה נראית אבסטרקטית ומנותקת מהמציאות לחלוטין, בסופו של דבר תמצא את דרכה לתוך פיזיקה או מדע יישומי אחר - ויש מספר דוגמאות יוצאות מן הכלל התומכות באמונה הזאת. אם המשפט הקודם עורר את סקרנותכם ותרצו לדעת יותר על איך הדברים עובדים בפועל, הפקולטה למתמטיקה היא המקום בשבילכם!"

פרופסור מיכאל אנטוב