למה ללמוד בפקולטה למתמטיקה בטכניון?

למה ללמוד בפקולטה למתמטיקה בטכניון?

מה אפשר לעשות עם תואר במתמטיקה?
מה אפשר לעשות עם תואר במתמטיקה?
מה אפשר לעשות עם תואר במתמטיקה?

המתמטיקה מהווה יסוד לוגי לרוב הדיסציפלינות המדעיות וההנדסיות ולימודי תואר ראשון במתמטיקה מאפשרים להשתלב בחברות הזנק, בתעשייה או להמשיך ללימודים לתארים גבוהים במתמטיקה או במקצועות משיקים.

השוק הפרטי מחזר אחר בוגרי מתמטיקה, ומציע להם משרות נחשקות במגוון תחומים כגון: מולטימדיה, אלגוריתמיקה, עיבוד אותות, חקר ביצועים, DATA SCIENCE, פיננסים, אבטחת סייבר, מכשור רפואי, פארמה ועוד. בזכות ההתפתחות הטכנולוגית המואצת, הביקוש למתמטיקאים רק הולך ועולה. תוכניות הלימודים בפקולטה למתמטיקה, בכל המסלולים, מכוונות להקניית הכשרה בסיסית הנותנת מענה לביקוש זה.

הבוגרים שלנו משתלבים במגוון חברות גלובליות מובילות כמו גם בתפקידי מחקר והוראה באוניברסיטאות ובמכללות בארץ ובעולם. היתרון המשמעותי של בוגרי מתמטיקה על פני בוגרי תחומי ההנדסה והמדעים האחרים הוא הבנת עקרונות היסוד המהווים את הבסיס לכל תחומי המדע והטכנולוגיה.

הפקולטה למתמטיקה, אשר נוסדה ב-1950, מחויבת  למצוינות במחקר ובהוראה: חברי סגל רבים בפקולטה זכו בפרס ינאי, פרס הטכניון למרצים מצטיינים. למעשה, הפקולטה למתמטיקה כולה הייתה הפקולטה הראשונה שזכתה בפרס זה ב-2013.  אנו מעודדים את הסטודנטים שלנו לחשיבה עצמאית וחדשנית וכך מכינים אותם לאתגרים של המאה ה-21 באקדמיה ובתעשיית ההיי טק.

הלימודים בפקולטה מבוססים על הבנה מעמיקה, מציגים את היופי בעולם המתמטיקה ומפתחים את יכולת החשיבה האנליטית. מעבר ליתרונות האקדמיים, הפקולטה למתמטיקה ידועה באווירה החמה, האינטימית והתומכת שלה.

למה ללמוד מתמטיקה?
למה ללמוד בפקולטה למתמטיקה בטכניון?
quote mark

“חלק משמעותי של המתמטיקה המודרנית מושתת על אמונה מדהימה של הקהילה המתמטית כי תיאוריה מתמטית עמוקה ויפה באמת, גם אם בתחילה נראית אבסטרקטית ומנותקת מהמציאות לחלוטין, בסופו של דבר תמצא את דרכה לתוך פיזיקה או מדע יישומי אחר - ויש מספר דוגמאות יוצאות מן הכלל התומכות באמונה הזאת. אם המשפט הקודם עורר את סקרנותכם ותרצו לדעת יותר על איך הדברים עובדים בפועל, הפקולטה למתמטיקה היא המקום בשבילכם!"

פרופסור מיכאל אנטוב